WorkBite’i lugu – kuidas noor tööampsude ja täiskohaga värbamise agentuur Eesti tööjõuturul suunda näitab

Tööandja, kes pakub ühekorraga stabiilsust ja paindlikkust, toetavat kogukonda ja sektori keskmisest kõrgemat palka – kõlab utoopiliselt? Just selliste väärtustega vallutab Eesti tööjõuturgu värbamisagentuur WorkBite Recruiting

Workbite Recruiting tiim

Tänapäevane tööjõurent

Renditöö valdkonnas on väga levinud stigma – renditöötajad on saamatud inimesed, kes ei vastuta mitte millegi eest. WorkBite’i kaasasutaja ja personalijuht Kreete Juurak arvab aga teisiti: “Renditöötaja on kvalifitseeritud ja nutikas inimene, kes suudab kiiresti mistahes olukorraga kohaneda.”

WorkBite’i värbamisagentuuri motivatsiooniks on algusest peale olnud pakkuda inimestele korraga vabadust ja inimväärset tasu. Kuigi esikohal on tänapäevane tööampsude ja tööjõurendi teenus, leitakse oma klientidele vajadusel ka täiskohaga parimad töötajad.

“Meile satub ka ajutisi tööampsulisi, ent enamik töötajaid jääb meie kogukonda pikaks ajaks. Paljud naudivad igapäevast vaheldust: erinevate klientide juures töötades on võimalik kogeda väga erinevaid keskkondi ja tööstiile. Kuna meie töötajad on kõrgelt kvalifitseeritud, avanevad neile mitmed huvitavad võimalused. Tihti koolitavad nad ettevõtte enda uusi töötajaid ja tegutsevad vahetusevanematena. Seda juhtub muidugi ka, et peale tööjõurenti suundutaksegi selle kliendi juurde täiskohaga tööle,” rõõmustab Kreete.

Hea tarkvara, vähem infomüra

WorkBite kasutab oma kogukonnas tööampsude jaotamiseks Zelos Team Management tarkvara. Igal töötajal on äpis oma profiiliga konto, kus on kirjas nende oskused, kvalifikatsioonid ning töösoovid. Vastavalt profiiliandmetele avanevad töötajatele võimalused end erinevatele tööampsudele registreeruda. Sobivad uued ampsud annavad endast mugavalt nutiseadme teavitustena märku. 

Värbajad saavad äpist iga kuu lõpus täpsed raportid: mitu tundi on iga kliendi juures tööl käidud, ja kui palju töötasusid igale Baiterile tuleb välja maksta.

“Me pakume oma inimestele väga paljut, ent ka meie nõudmised on kõrged – näiteks tööle ilmumata jäänud Baiter peab meie kogukonnast lahkuma,” tutvustab Kreete rangeid kogukonnareegleid. “Kohandatav inimeste andmebaas ja kellaaegadega logid iga ampsu kohta on meile väga kasulikud.”

Kõige olulisem väärtus renditöötajate äpi juures on Kreete sõnul infomüra vähendamine: “Me saadame mitmesajale inimesele igapäevaselt mitmeid tööpakkumisi. On ülimalt oluline, et need pakkumised lähevad ainult sobivatele inimestele. Kui me peaksime käsitsi igale ampsule kandideerijaid kontrollima ja kinnitama, oleks meil kontorisse väga palju rohkem värbajaid tööle vaja.”

Tööampsudest saab kokku stabiilse töö

WorkBite’i värbajad toimetavad mitmel rindel, leides oma partnerettevõtetesse parimad tegijad nii laoriiulite vahele kui ka kontorilaua taha. Kõige rohkem tellimusi tuleb kriisides räsitud teenindusvaldkonnast.

“COVID-kriisi järel lahkusid paljud töötajad ebastabiilseks muutunud teenindussektorist. Meie teenus aitab nüüdseks tekkinud ressursipuuduse kriisi lahendada – pakume oma klientidele jätkusuutlikult ja paindlikus mahus kvalifitseeritud töötajaid,” selgitab WorkBite’i asutaja Kreete Juurak.

Erinevalt avalikest veebiportaalidest pakub WorkBite oma klientide tööampse ainult oma kinnisele kogukonnale. Iga kogukonnaliige värvatakse personaalselt ning tavaliselt saadakse Baiteriks mõne teise liikme soovituse kaudu. “Meie suhted töötajatega on sama põhjalikud ja isiklikud kui klientidega. Meil on üle 200 Baiteri ja meie värbajad teavad ja tunnevad enamjaolt  neid kõiki,” kinnitab Kreete. 

WorkBite’i eripäraks on ühisürituste ja koolitustega kogukond. Lisaks sellele, et töötaja viiakse kokku tööampsu pakkuva kliendiga, on WorkBite’i värbaja valmis vastama kõigile töötaja küsimustele, aitab tal ette valmistuda ja olulisi asju meeles pidada.

Inimväärsed tunnid ja inimväärne tasu, ka noortele

WorkBite’i väärtuste nimekirjas on esikohal õiglane töötasu, sellest lähtuvalt valitakse ka oma kliente ja partnereid.

Kreete on töötingimuste asjus resoluutne: “Meie töötajad peavad olema vääriliselt tasustatud. Nõuame kõigilt klientidelt, et Baiterid koheldaks võrdselt oma töötajatega. See tähendab, et ka renditöötaja peab saama osa oma pere lõunasöögist ning vajadusel tasuta taksosõidu koju. Kui ettevõte aga tõesti soovib täiskasvanud renditöötajale maksta ainult viis eurot tunnis, siis meil ei ole võimalik neile oma Baitereid pakkuda.”

Sellised väärtused lubavad WorkBite’il pakkuda kõrge kvaliteediga teenust, kus sobivate oskustega renditöötaja jõuab õigel ajal õigesse kohta ning tegutseb kliendi juures motiveeritult ning rõõmuga. 

Ent õiglane tööandja peab toimima ka mõistuse häälena. “Meie töötasudega lähevad uutel töötajatel tihti silmad särama ning esimese tuhinaga tekib tahtmine endale iga kuu sadu töötunde kokku ahnitseda. Meie ülesanne on siis töötajad läbipõlemisest päästa ning kontrollida, et täidetaks töö- ja puhkeaja seaduseid,” selgitab Kreete.

WorkBite värbab igas vanuses ja igasuguse ettevalmistusega inimesi, ent südameasjana toob Kreete välja võitluse noorte tööhõive eest. “Noored teevad tööd tublilt, uhkusega ja aktiivselt, ning meil on hea meel, kui saame neile varakult head töökogemust pakkuda. Kuigi veel leidub skeptilisi ettevõtteid, kus kaheldakse 15-17 aastaste noorte oskustes ja töövõimes, siis pärast esimesi tööampse tahetakse meie tublid noored tavaliselt kohe täiskohaga tööle kutsuda.”

Kvaliteetsed töötajad sisekoolituste abil

WorkBite korraldab oma töötajatele vajaduspõhiselt mitmeid praktilisi koolitusi, et neil oleks võimalus erialaselt areneda. Värskelt uue kvalifikatsiooni omandanud töötajale antakse kohe ka ligipääs kõrgemate nõudmiste ja kõrgema tunnipalgaga tööampsudele.

Kui peaks juhtuma, et mõnel koolitusel jääb koht vabaks, pakutakse võimalust laiemale kogukonnale. Kreete soovitab võimalustel silma peal hoida sotsiaalmeedias: “Meil on Instagramis palju sõpru ja jälgijaid, kes ise veel ei ole Baiteriks hakanud. Võib lausa öelda, et meil on töösoovijatest järjekord ukse taga. Ja osad neist astuvad uksest sisse just meie koolituste kaudu.”

WorkBite kui tuleviku tööandja

WorkBite’i tulevikuvisioonist rääkides jääb Kreete salapäraseks: “Tahame olla suundanäitav tööandja Eestis. Meil on plaanis käima lükata ka teisi innovaatilisi värbamisteenuseid, ent nendest pole veel õige aeg rääkida. Praegu on meil hea meel näha, et oleme töötajakeskse lähenemisega juba murdnud mitmeid vanu mustreid ja toonud värsket õhku Eesti renditööjõu turule.”